Üretim Tesisimiz

Kaynak suyumuza dışarıdan herhangi bir kirleticinin bulaşmasını engellemek amacıyla suyun kaynadığı çıkış noktalarına kaptaj adı verilen yapılar kurulmuştur. Bu sayede etrafına koruma alanı oluşturularak Doğal Kaynak Suyu'nun maksimum hijyenliğinin korunması sağlanmaktadır. Kaynağından çıkan su, gıda tüzüğüne uygun döşenmiş özel boru sistemine alınmakta, borular içerisinde doğal akışıyla uzun bir yolculuk sonrasında dolum tesislerine ulaşmaktadır. Fabrikaya ilk ulaştığı anda Sağlık Bakanlığı Yönetmeliği'ne göre uygun dizayn edilen depolara alınarak tamamen kapalı ve hijyenik bir ortamda depolanmaktadır.

Gümüş Doğal Kaynak Suyu, Bursa İli Mustafakemalpaşa İlçesi’ndeki Organize Sanayi Bölgesi’nde AquaAna tesislerinde üretimini gerçekleştirmektedir.

Uludağ'ın eteklerinden, eşsiz ve doğal kaynağından gelen su; üretim tesislerimiz içerisinde kademeli filtrelerden geçirilmekte, steril hava uygulanan hijyenik ortamlarda, tam otomatik makinelerde, el değmeden hijyen ve kalite prensipleriyle şişelenerek tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır.

Bu doğal kaynak suyu, teknolojik donanıma sahip laboratuvar imkanlarımız ile kaynağından doluma kadar olan tüm üretim aşamalarında; fiziksel, kimyasal, mikrobiyolojik ve duyusal testlerden geçirilmektedir.

Fabrikalarımız Sağlık Bakanlığı’nın “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmeliği” gereği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından denetimlere tabi tutulmakta ve yıl boyunca üretim miktarlarına göre belirlenen sıklıklarda su numuneleri alınmaktadır. Alınan bu numunelerin, Hıfzıssıhha ve Halk Sağlığı Laboratuvarları'nda suyun kalitesi test edilmek suretiyle yönetmeliğe uygunluğu raporlanmaktadır.

Gümüş Su ürünlerinde, insan sağlığını temel alan, hijyenik standartlara sahip uygun ambalajlar kullanılmaktadır. Kullanılan preform, kapak, damacana ve pet şişe, tüm ambalaj malzemeleri, kullanılmadan önce fiziksel, kimyasal, duyusal ve mikrobiyolojik testlerden geçirilmekte, Kalite Güvence Bölümü onayı ile üretimlerimizde kullanıma alınmaktadır. 19 litre damacana şişeler ise; polikarbon malzemeden, kolay temizlenebilmeye olanak tanıyan özel bir tasarımla onaylı, uluslararası kimliğe sahip yüksek kalite anlayışına sahip tedarikçilerimiz tarafından üretildikten sonra analiz sertifikaları ile beraber fabrikalarımıza giriş yapmakta ve Kalite Güvence Laboratuvarları’mızdaki ekstra testlerden sonra kabul işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Gümüş Su Tesisleri’nde 0,250 litre ve 0,330 litre bardak, 5.25 litre pet ambalaj, 3 litre ve 15 litre cam şişe, 19 litre polikarbonat damacana şişelerine su dolumları yapılmaktadır.

Polikarbonat şişeler, esnek ve uzun süreli kullanım özelliğine sahip hijyenliğinin daha kolay kontrol altına alınabildiği ve toksikolojik açıdan da insan sağlığına uyumlu ambalaj özelliği taşımaktadır.

19 litre polikarbonat şişeler "Prostack" olarak adlandırılan özel taşıma kasaları üzerinde dolum için tesise ulaştırılır ve şişelerin ilk kontrolleri yapıldıktan sonra doluma uygun olanları dış yüzey yıkama makinesine gönderilir. Dış yüzey temizliği sonrasında doluma uygun olan şişeler tam otomatik makinelerde yıkama ve dezenfeksiyon işlemlerine tabi tutulmaktadır. 70°C'deki sıcak su ve alkali deterjan ile yıkanan şişeler, dezenfektanlı ve ozonlu su ile işleme tabi tutularak doğal kaynak suyu ile durulanır ve hijyenik koşullar garanti altına alınır. Dolum öncesi ise periyodik alınan boş şişe numuneleri test edilerek sistemin etkinliği düzenli olarak kontrol edilmektedir. Yıkama ve dezenfeksiyon ünitelerinde gıda ambalajları temizliğinde kullanılan dünya çapında markalara sahip sanitasyon malzemeleri kullanılmaktadır.

Konveyörler yardımıyla steril dolum ünitesine gönderilen yıkanmış boş şişelere, ileri ve üst düzeyde teknolojiye sahip makinelerde kaynak suyunun dolumu gerçekleştirilmektedir. Daha sonrasında, doldurulan şişelere, otomatik kapaklama, tarih kodlama (üretim ve son kullanma tarihleri ve parti, seri kodlamaları) ve kapak alanının güvenlik emniyet bandı ile çevrelenmesi işlemleri yine el değmeden otomatik makineler ile gerçekleştirilmektedir. Dolumun her aşamasında yapılan röntgen kontrolleri ile Gümüş Su kalitesi garanti altına alınmaktadır.

Hasar, yıpranma veya bozulmayı önlemek amacıyla 19 litre polikarbonat şişeler, otomatik robot sistemleri tarafından özel olarak dizayn edilmiş plastik kökenli Prostack taşıma sistemlerine yerleştirilerek sevkiyata hazır hale getirilmektedir. Böylece tüketicilerin beğenisini kazanarak kalplerde yer etmeye hazırdır.

GÜMÜŞ SU

Bayii Girişi


Giriş Yap